Bikepark Drozdovo – Rozhovor s tvorcom dráh Miroslavom Brodzianskym.

Na úvod sa môžete predstaviť a povedať, kedy a ako ste sa dostali k budovaniu dráh.

Volám sa Miroslav Brodziansky. S výstavbou dráh som začal v roku 2007. Bolo to na Hubačove, kde sa konali aj preteky s názvom Hubarace, ktoré veľa ľudí poznalo. Boli to super preteky. Na Hubačove boli 2 dráhy. Jedna bola freeride a druhá downhill dráha. Veľa ľudí hovorí, že je škoda že to skončilo.

Kedy  sa začala výstavba tratí v areáli strediska Drozdovo?

V roku 2016 som oslovil stredisko Ski centrum Drozdovo, konkrétne Adama Bielika ohľadom vybudovania bikeparku. Bola to úspešná dohoda. V októbri 2016 sa začalo budovať. Od jari 2017 sme pokračovali v budovaní bikeparku a už v októbri bola otváračka. Pri otváračke boli otvorené 3 základné dráhy.

Pre koho sú trate určené a kde sa môžu cyklisti dozvedieť, v ktorý deň bude spustený vlek?

Informácie o pojazdoch sú na našej FB stránke – Ski centrum Drozdovo. Zajazdiť si môžu prísť amatérski cyklisti ale aj profesionálni pretekári.

Aké a koľko tratí môžeme nájsť v stredisku?

V roku 2019 sa začala stavať štvrtá dráha a to Enduro trail, ktorá bude čoskoro hotová. Na Drozdove máme teda 4 dráhy. Červená s názvom Freeride trail (dĺžka dráhy je 900 metrov), žltá trať – Inovecký trail ( 900 metrov), modrá trať – Drozdovecký trail  (800 metrov) a štvrtá dráha Enduro trail (1200 metrov).

Aké cyklistické akcie sa konajú v stredisku?

V tomto roku sa konali už štvrté preteky XCO, čo je disciplína horskej cyklistiky. V dňoch  11.-12. mája 2019 sa konali preteky XCO s kategóriou C1, v ktorých sme mali veľký úspech. Pre túto akciu sa vybudovala náročnejšia dráha.

Čo môžu ešte využiť cyklisti v stredisku?

V stredisku sa nachádza reštaurácia ,ubytovanie a bufet.

Aké sú plány do budúcna?

Ďalším plánom pre náš bikepark bude možnosť inštruktora a tiež chceme spraviť lokálne zjazdové preteky. V súčasnosti ide do popredia plán s enduro pretekmi, v ktorých sa chcem spojiť s viacerými strediskami. 

%d blogerom sa páči toto: