Samuel Božík – Trénujem 5 až 6 krát do týždňa *ROZHOVOR

Čau, povedz nám na úvod niečo o sebe.

Nazdar, volám sa Samuel Božík a bývam v Meste kultúry 2019 v Banskej Štiavnici 😀 . Mám 18 rokov a venujem sa závodne horskej cyklistike, konkrétne disciplíne downhill. Downhill je považovaný za kráľovskú disciplínu cyklistiky, je to veľmi náročný a nebezpečný šport.

Ako a kedy si sa dostal k cyklistike?

K cyklistike som sa dostal už ako malý, ale disciplína Downhill ma zaujala v roku 2011, vtedy som začal jazdiť na bicykli zvanom “BMX”, avšak po pomerne krátkej dobe ma to prešlo. Pozeral som videá, kde jazdci skáču veľké skoky a jazdia strmé svahy, vtedy som si uvedomil, že táto disciplína bude niečo pre mňa, kedže od mala som vyhľadával extrémne športy. Klasické športy ako basket, futbal a pod. ma nikdy nebavili. Prvý bike bola klasika CTM Raptor (Hardtail), na ktorom začínal asi každý 😀 . Neskôr som ho preskladal a potom vymenil rám. Po štyroch rokoch jazdenia som prešiel na celoodpružený bike. Vtedy som aj začal jazdiť väčšie preteky.

Za aký tím momentálne jazdíš?

Od roku 2016 jazdím za Absolut Racing Team.

Podarili sa ti za doterajšiu kariéru nejaké úspechy?

Áno zopár ich bolo, ale zatiaľ žiadny, na ktorý by som bol hrdý. Vyhral som dva roky po sebe lokálne preteky s názvom DH Race Banská Štiavnica (2015,2016). Potom bolo ešte zopár umiestení na druhom a treťom mieste. Za doteraz najväčší úspech považujem 3. a 4. miesto v Slovenskom pohári v zjazde.

Ako prebieha tvoja príprava na sezónu 2019?

Počas zimnej prípravy navštevujem posilňovňu a to väčšinou 5 až 6 krát do týždňa. Občas lyžujem a pokiaľ nie je -30 a 2 metre snehu prevetrám aj bike. Bicykel mi na sezónu poctivo pripravuje MK bike service.

Venuješ sa aj nejakému inému športu okrem cyklistiky?

Áno, venujem sa ešte cvičeniu a lyžovaniu.

Skús prezradiť nejaké tvoje ciele do budúcna.

Do budúcna by som chcel uspieť v kategorii ELITE, priblížiť sa minimálne k top 5 jazdcom v Slovenskom pohári a odjazdiť pokiaľ to bude možné aspoň 3 kolá Európskeho pohára.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: